Změna velikosti písma

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30
Pálení čarodějnic ve Vlkanči
Pálení čarodějnic v Kozohlodech a Přibyslavicích
Slet čarodějnic ve Vlkanči
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18
Benefiční koncert v Kozohlodech
19
Okrsková hasičská soutěž v požárním útoku ve Vlkanči
20 21 22 23 24 25
Poutní koncert v Přibyslavicích
Sportovní den s koňmi v Kozohlodech
Dětské rybářské závody ve Vlkanči
26
27 28
Zastupitelstvo obce
29 30 31 1 2

Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Informace pro uživatele našich webových stránek

Informace pro uživatele našich webových stránekVážení uživatelé našich webových stránek. Dovolte nám, abychom Vás blíže seznámili s tím, co se v poslední době událo v souvislosti s vzhledem a funkčností našich webovek.

Jak jste již dříve zajisté zaregistrovali, jejich vzhled se zásadně změnil a doufáme, že jste tuto změnu přijali, když ne s nadšením, tak alespoň s pochopením. Jak se říká, změna je život. Jenom ale z tohoto důvodu k obměně (redesignu) webových stránek nedošlo. Její součástí se totiž stalo i to, že náš web je teď plně "responzivní" což znamená, že zaručí, že zobrazení stránek bude optimalizováno pro všechny druhy nejrůznějších zařízení (mobily, notebooky, tablety atd.). Další úprava představovala legislativní kontrolu a kontrolu přístupnosti webu podle zákona č. 99/2019 Sb. I v tomto směru tedy nyní náš web splňuje požadavky, kladené zákony našeho státu a EU na provozování obecních webů.

Struktura stránek je koncipována tak, že v "horním menu" na úvodní stránce jsou jednotlivé sekce, obsahující kompletní nabídku podstránek. Ve střední části úvodní stránky, pod ikonami (obrázky) "Obecní úřad", "Obec", "Služby", se po najetí na ně, rozvine nejčastěji užívaná skupina podstránek v těchto jednotlivých sekcích. Další oblast na úvodní stránce slouží k informacím o Obci a jejích přidružených částech, kalendáři akcí a počasí, dále pak k možnosti odebírání informací z obce formou sms (zatím není zprovozněno) a nabídky přehledu akcí a turistiky v okolí. Nabízí se zde i možnost zrychleného zobrazení Aktualit a Úřední desky.

Důležitou oblastí na úvodní stránce je v její nejvrchnější části nabídka možnosti změny velikosti písma. Ta má zajistit přístupnost webu, vyžadovanou zákony státu a EU, i pro osoby slabozraké, či jinak postižené poruchami zraku.

Závěrem je ještě nutno zmínit možnost "přihlášení k odběru novinek", která se nabízí při otevření některých stránek (např. aktuality, úřední deska, události akce, atd.), při které je zájemce o příjem těchto zpráv systémem vyzván k zadání své e-mailové adresy a dále je veden informacemi, prostřednictvím doručeného e-mailu, k výběru oblastí zájmu a dokončení registrace.

Věříme, že se Vám s našimi novými webovými stránkami bude pracovat dobře a jsme připraveni reagovat i na Vaše případné připomínky a návrhy k doplnění či úpravě tak, aby informace v nich byly pro všechny přehledné, včasné a úplné.