Změna velikosti písma

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30
Pálení čarodějnic ve Vlkanči
Pálení čarodějnic v Kozohlodech a Přibyslavicích
Slet čarodějnic ve Vlkanči
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18
Benefiční koncert v Kozohlodech
19
Okrsková hasičská soutěž v požárním útoku ve Vlkanči
20 21 22 23 24 25
Poutní koncert v Přibyslavicích
Sportovní den s koňmi v Kozohlodech
Dětské rybářské závody ve Vlkanči
26
27 28
Zastupitelstvo obce
29 30 31 1 2

Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Diskusní fórum

Diskusní fórum

Na této stránce můžete administrátorům, pracovníkům obecního úřadu či ostatním návštěvníkům našeho webu zanechat svůj příspěvek, vzkaz, názor, doporučení, nebo dotaz.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 23. 11. 2015 19:04
  Jiřina Burianová
  Oprava kolejí

  Vážený pane starosto, vážení zastupitelé.Respektuji, že na území naší obce probíhá stavba - rekonstrukce kolejí Vlkaneč - G.J. Čeho je moc toho je ale příliš!
  Celé dny blokují osobní auta zaměstnanců té nějaké firmy silnici od vlakového nádraží až k Rejnkům, v noci pak na stejném úseku parkují nákladní auta, bagry a jiná další těžká technika. Řidiči těchto aut a strojů ničí OBECNÍ silnici, travnaté krajnice, najíždí až k plotům u domů.Nepořádek, který po sobě zanechávají je neskutečný. Všude se povalují plastové lahve mikrotenové sáčky, plechovky, obaly od sušenek, . . . Myslím, že nikomu z vás by se nelíbilo, kdyby vám v noci, ve 23 hodin, couvala(pípala),parkovala nákladní auta u vašeho domu .Naposledy z neděle 22.11. na pondělí 23.11.15.
  Vážení, vím, že nejsem jediná, kdo si na tuto situaci u vás na OÚ stěžuje. Zatím je situace spíše horší.
  Pane starosto, s tebou jsem o celé této situaci hovořila neoficielně již 10.11.2015, tvoje reakce byla jen krčení rameny.
  Vážený pane starosto, vážení zastupitelé, žádám vás, abyste vstoupili v jednání s firmou,která provádí zmiňovanou stavbu a požadovali nápravu situace. To je: neblokovat ve dne v noci silnici,uklidit odpadky a dodržovat noční klid.
  Věřím, že máte smluvně zajištěnou opravu silnice a krajnice po ukončení stavby.
  Děkuji Jiřina Burianová, Vlkaneč 30


 • 24. 5. 2014 13:19
  - - Moderátor
  Nebezpečný odpad

  Nebezpečný odpad je odpad vykazující nebezpečné vlastnosti, jako například obaly znečištěné chemickými látkami, baterie, monočlánky, výbojky, zářivky, zbytky nátěrových hmot a chemikálií, odpady s obsahem rtuti, odpadní oleje, olejové filtry, lepenky, akumulátory, pneumatiky apod. Dále vyřazená elektronika používaná v domácnosti (audiovizuální technika, televize, PC, elektronické hračky, mobily, kalkulačky apod.), i nejrůznější domácí přístroje na elektrický proud (varné konvice, kulmy, fény, lednice, mrazničky, pračky, sporáky, mikrovlnné trouby apod.) Zařízení musí být pokud možno v kompletním stavu, nerozebrané.
  Nebezpečným odpadem není kovový odpad, různé druhy nábytku (skříně, židle, gauče, matrace apod.), podlahové krytiny (koberce, linolea apod.), díly nebo větší celky motorových vozidel, jízdní kola apod.
  Nebezpečný odpad mohou občané v den svozu, nebo těsně před ním, umístit před své domy. Není nutné, aby u odvozu byl přítomen majitel nemovitosti, případně ten, kdo sem odpad umístil. Pokud budou dodržena výše uvedená pravidla, bude n.o. automaticky odvezen.


 • 22. 5. 2014 19:17
  Petr
  Seznam

  Dobrý den,

  navazuji na můj příspěvek k nebezpečnému odpadu. Je možné uveřejnit jednoduchý seznam věcí, co se může v den svozu vynosit před dům. Např.
  Lednice, staré pneumatiky, barvy, počítače a jiná elektronika.... Děkuji za odpověď.


 • 19. 5. 2014 20:59
  Petr
  Nebezpečný odpad

  Dobrý den, dne 30.6. 2014 proběhne svoz nebezpečného odpadu. Můžete upřesnit o jaký odpad se jedná . Bude nutné včas dopravci písemně nebo jinak v čitelné a v jednoznačné formě přesně označit nebezpečné předměty, druh věcí a látky. Bude možné před dům vynosit ledničku.. a železný odpad. Je nutná přítomnost u nakládky . Jedná se o potvrzení převzetí v nákladním listě či přepravě ADR. Děkuji za odpověď.


 • 4. 2. 2014 9:54
  anon - Moderátor
  Signál

  Bohužel, obec v tomto případě nemá vůbec žádnou možnost zasáhnout a přinutit jednotlivé operátory k nápravě stávajícího stavu. Jedinou, avšak ve Vašem případě problematickou (když je špatný signál u všech sítí) možností, je neustálý tlak na jednotlivé poskytovatele signálu, případně hrozba přechodu k jinému operátorovi. Z doslechu víme, že takovýto tlak někdy vede k úspěchu.


 • 2. 2. 2014 12:10
  Petr
  Signál

  Dobrý den, bude se zlepšovat kvalita signálů mobilních operátorů v obci Přibyslavice. Jedná se mi o běžné připojení na internet a telefonování. Dnes jsou místa v obci bez signálu nebo velice signál kolísá. Nejedná se mi o radu, že si mám koupit lepší telefon, ale jestli se to dá prostřednictvím obce vůbec řešit. Nebo budeme pořád odkázaný na pobíhání po zahradě a lovit signál. Děkuji s pozdravem krásného dne Petr


 • 14. 1. 2016 14:19
  Monika
  Re: Signál

  Ahoj, dobrý den,
  internet v obci Přibyslavice jsme zajistili ve spolupráci se společností Tlapnet, sídlem v Čáslavi. Poté co jsme uspořádali anketu a po projevení dostatečného zájmu ze strany obyvatel společnost internet do naší obce zavedla. Doporučuji proto, obrátit se na tuto společnost, jistě přijede nějaký pracovník a zajistí Vám viditelnost na vysílač, popř. poradí jiné řešení. Je mi jasné, že je to jediná společnost, tudíž nemáme příliš na výběr, ale na druhou stranu, alespoň někdo byl ochoten do naší obce signál na internet přivést.


 • 12. 8. 2021 19:16
  Luna
  Re: Signál

  https://cs.wikipedia.org/wiki/G%C3%B6rlitz


 • 30. 9. 2013 11:20
  starosta obce - Moderátor
  Dopravní omezení

  Dopravní omezení nechystáme hlavně z toho důvodu, že tyto komunikace jsou určeny především pro zemědělce a jejich techniku. Při sklizni by potom nemohli jezdit po těchto komunikacích, protože současné vleky nakládají mnohem více. Co se týká druhé a třetí otázky je třeba je směřovat na vedení Středočeského kraje. Ti jsou vlastníky této kumonikace a tudíž by se o ni měli starat. Na naše připomínky je stále stejná odpověď. Nejsou peníze. Jinak se nám podařilo zjistit, že oprava silnice ze Zbýšova do Bratčic byla naplánovaná již asi před 7 lety, ale stále je něco důležitějšího. S tou dopr. zančkou je to podobné. Musí to zařídit kraj, ti jsou vlastníky.
  Přeji krásný den. Pavlas


 • 24. 9. 2013 8:30
  Petr
  Dopravní omezení

  Dobrý den, mám dotaz: nechystá se dopravní omezení jízdy některých vozidel, popřípadě omezení či zákazu vjezdu nákladním vozidlům převyšující maximální hmotnost 7 500 kg na nově vyasfaltovanou (polní) cestu, která spojuje zadem obce Přibyslavice a Kocanda. Dal bych se zeptal, zda se chystá oprava komunikace mezi obcí Přibyslavice a Bratčice. Jedná se zejména o tu část vedoucí lesem. A poslední otázka : bude v obci Přibyslavice označena křižovatka dopravní značkou P2 hlavní komunikace popřípadě značkou P1 křižovatka s vedlejší pozemní komunikací.Jedná se mi o křižovatku, kde se odbočuje na již zmíněnou novou komunikaci, která vede na Kocandu. Ve směru od Bratčic je to levotočivá zatáčka cca 50 m od hospody. Děkuji s Pozdravem Petr.


 • 19. 3. 2013 9:25
  starosta obce - Moderátor
  Čištění rybníka v Přibyslavicích

  Ano, chystá. Zastupitelstvo mě pověřilo, abych přes zimu dal dohromady projekt a až se podaří sehnat patřičný obnos, třeba i za pomoci dotací, tak se do toho pustíme. Jsem ale přesvědčený, že dříve jak příští rok to určitě nebude. Budete-li chtít další informace, pište přímo na starosta@vlkanec.cz.
  Zdravím, Stanislav Pavlas


 • 14. 3. 2013 9:34
  Petr
  čištení

  Dobrý den, můžu se zeptat, zda se chystá čištění malého rybníka u hlavní cesty v obci Přibyslavice. Děkuji a přeji hezký den.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů