Změna velikosti písma

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28
Zastupitelstvo obce
29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25
Zastupitelstvo obce
26 27 28
Slet čarodějnic ve Vlkanči
29 30
Pálení čarodějnic

Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Diskusní fórum

Diskusní fórum

Na této stránce můžete administrátorům, pracovníkům obecního úřadu či ostatním návštěvníkům našeho webu zanechat svůj příspěvek, vzkaz, názor, doporučení, nebo dotaz.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 29. 3. 2023 11:16
  Jiří
  Stavební Parcely

  Dobrý den,

  měl bych otázku, jak to vypadá se stavebními parcely. Spousta mladých čeká, až se zase bude moci ve Vaší obci stavět. Díval jsem se, že v rozpočtu stavební parcely jsou. Kdy a kde se začne připravovat infrastruktura pro ně? Jaké parcely se budou dělat prvně? Za školkou nebo směrem k vodárně? Je již udělaný nějaký projekt nebo se na něm alespoň pracuje? Výhledově to vypadá jak? Nebo je možné od obce odkoupit nějaký pozemek kde by se v obci Vlkaneč stavět dalo? Předem děkuji za odpověď.
  Jiří


 • 22. 4. 2021 22:59
  Jan
  Sportovní hala

  Dobrý den,
  rád bych se zeptal , proč by se měla budovat plánovaná sportovní hala?
  Přijde mi to jako zbytečná věc a moc velký a dlouhodobý závazek pro tak malou obec, jako jsme my.
  I když na to dostanem dotace, tak pořád to bude stát obec podle mého odhadu v řádech miliónů, a to je jenom samotná výstavba.
  Další závazek je tu budovu celoročně operovat, což také nebudou malé částky, a přijde mi, že se to pro tak malou obec nevyplatí.
  Na papíře to je pro něco přes 600 lidí, ale reálně tam bude chodit jenom škola a pár nadšenců, kterých zezačátku bude asi hodně, ale nakonec prvopočáteční nadšení opadne.
  Na těch několik plesů, které pořádají naše spolky s obcí každoročně, je podle mě sál v pohostinství Vlkaneč absolutně dostačující.
  Podle mě by bylo dobré řešení počkat na odkoupy sálu a ten poté přizpůsobit požadavkům obce. To rozhodně nebude taková ekonomická zátěž pro obec, jako kdyby se měla budovat celá nová hala.

  Děkuji Vám za vyslechnutí názoru/dotazu


 • 26. 4. 2021 9:48
  Josef Klaus
  Re: Sportovní hala

  O výstavbě této haly rozhodli zastupitelé obce, neboť ZŠ a MŠ nemá v zimních měsících kde cvičit( není tělocvična při škole), a zároveň padlo vyjednávání o odkupu a předkupním právu na restauraci a sál. Proto se nechala vypracovat studie stavby, ve které by bylo kromě tělocvičny zázemí na konání společenských akcí.
  V současnosti bylo toto řešení odloženo, zastupitelstvo řeší pouze výstavbu nebo přístavbu tělocvičny v mateřské školce.


 • 1. 7. 2020 21:00
  Petr
  Klub

  Jsem překvapený, jak se nový nájemník stará o hostinec,či pivní pohotovost "Pod Lípou". Je to super. Přeji obci hodně štěstí, aby nikdo nepoškodil pomník . Dětem o prázdninách, hodně slunce i dní, kdy si rodiče vyjedou na pivo a vezmou je na dobrou točenou limču.

  Přeji nádherné prázdniny ..
  Petr


 • 26. 4. 2020 20:59
  Petr
  Černá skládka

  Dobrý den pane starosto.

  Chtěl bych se zeptat, proč vzniká na návsi v Přibyslavicích skládka odpadů. Začíná se to více šířit i směrem do komunikace. Jsem přesvědčen, že nebude trvat dlouho, a obec poruší zákon o odpadech. Občané obce uklízí místo kolem památníku a snaží se mít čisto .
  Místo kolem pohostinství (klubu), je každý den uklizeno a nedaleko vedle Vám nevadí skládka.
  Do kovového odpadu lezou i děti . Jen Vás upozorňuji, že je otázkou času, až si tam někdo způsobý úraz. Toto místo láká i rómské občany, které dříve v této a okolních obcí nikdo neviděl. Romové odpad přehrabují a neodborně nakládají. Děkuji za
  odpověď. Petr .


 • 19. 7. 2023 20:04
  Jirka
  Re: Černá skládka

  Tak ať tam ty nevychované děti nelezou a žádný úraz si "nezpůsobý"! :D
  Ach svatá prostoto!!! I toto má, bohužel, volební právo!


 • 28. 4. 2017 11:59
  - - Moderátor
  Zamyšlení

  Vážený pane,
  takto bychom mohli komunikovat do nekonečna a domnívám se, že by taková diskuse neměla moc velký význam. Doporučuji Vám zajít někdy přímo na zasedání zastupitelstva (jejich plán najdete na našich webových stránkách či Zpravodaji obce Vlkaneč), nebo se obrátit přímo na některého zastupitele obce a svoje připomínky zde na zasedání, nebo přímo jemu sdělit.


 • 27. 4. 2017 23:45
  Petr
  Zamyšleni

  Dobrý den,

  nebylo by lepší vynaložení financí pro lidi, co ještě žijí v obci Přibyslavice ? Předělávat pomník na tak málo atraktivním místě, to je zbytečné utrácení státních peněz.Tyto finance, které jsou schváleny by se mohly použít na opravu místní komunikace a lepší označení hlavní silnice. Ta prochází obcí. Jedná se o označení hlavní silnice. V obci není dopravní značení, které by upřesnilo přednost vozidel. Dále zde není kvalitní možnost připojení na mobilní síť, Myslím si, že je hloupost v dnešní době předělávat pomník, když se občané obce nedovolají pomoci..... a nemají kanalizaci, natož hospodu .


 • 27. 4. 2017 13:17
  - - Moderátor
  Internet a mobil

  Bohužel, obec nemůže žádným způsobem ovlivnit (donutit) jednotlivé operátory k "zdokonalení" jejich sítí. Rozhodnutí o posílení signálu je pouze na nich samotných.
  Pokoušeli jsme se ale upozornit na nízkou kvalitu signálu v Přibyslavicích. Operátoři ale žádají konkrétní údaje: v jakém čase, dni, z které adresy, telefonního čísla a jména volajícího se hovor nepodařilo uskutečnit. To bohužel musí každý volající příslušnému operátorovi sdělit sám. Pak je snad možná náprava. Pokud bude takových reklamací více, měl by konkrétní poskytovatel reagovat.
  Ze zkušenosti vlastní i jiných uživatelů víme, že někdy pomůže i hrozba přechodem k jinému operátorovi. To ale nepovažujte za návod a ani není jistota vyřešení celého problému.


 • 23. 4. 2017 10:50
  Petr
  Internet a mobil

  Dobrý den,

  chci se zeptat, zda by obec Přibyslavice nemohla mít zesilovač pro lepší příjem signálu mobilních operátorů. V dnešní době se pokrytí mobilní sítí bere jako běžná věc. Jde i o bezpečnost občanů, zejména v případě, kdy je nutné volat lékaře či hasiče. Nešlo by použít dodace od EU. Děkuji za odpověď. Petr.


 • 23. 2. 2017 21:08
  Tomáš
  Mobilní občerstvení

  Dobrý den,

  plánujete vyznačení místa v obci Přibyslavice pro mobilní občerstvení.Myslím tím vodorovné značení na vozovce. V případě, že tak učiníte jako některé malé obce, bude zajištěn smluvně i ůklid plochy provozovatelem a dodržování provozní doby do 22:00 hodin a to i o víkendu a svátcích. Jedná se zejména o letní měsíce, kde je na trase mnoho turistů.

  Děkuji za informaci. Tom.


 • 1. 3. 2017 11:19
  - - Moderátor
  Re: Mobilní občerstvení

  Z Vašeho příspěvku nám není vůbec jasné, co máte na mysli. Buď svoji myšlenku více rozveďte, nebo se stavte přímo na OÚ a věc projednáme. Rozhodně ale žádné značení na vozovce ani mobilní občerstvení neplánujeme.


 • 3. 1. 2017 9:06
  - - Moderátor
  Pohostinství

  Znovu opakuji, pokud nebude definitivní rozhodnutí stávající pronajímatelky o pokračování nebo trvalém uzavření pohostinství, nelze situaci řešit. Obecní úřad žádné takové rozhodnutí nemá a ani se zatím nikdo na OÚ ve věci pronájmu neobrátil.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů