Změna velikosti písma

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28
Zastupitelstvo obce
29 30 1 2
Rozsvícení vánočního stromu v Kozohlodech
Rozsvícení vánočního stromu v Přibyslavicích + Mikulášská nadílka
3
Rozsvícení vánočního stromu ve Vlkanči
4 5 6 7 8
Výroční valná hromada SDH Přibyslavice
9
Čertovská besídka ve Vlkanči
10
Vánoční koncert ve Vlkanči
11 12 13 14 15 16
Vánoční koncert v Kozohlodech
Adventní koncert v Přibyslavicích
17
18 19 20 21
Zastupitelstvo obce
22 23
Předvánoční procházka v Kozohlodech
24
Betlémské světlo v Přibyslavicích
25
Vánoční zábava ve Vlkanči
26 27 28 29 30 31
Silvestrovské posezení v Kozohodech

Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Diskusní fórum

Diskusní fórum

Na této stránce můžete administrátorům, pracovníkům obecního úřadu či ostatním návštěvníkům našeho webu zanechat svůj příspěvek, vzkaz, názor, doporučení, nebo dotaz.

Řadit od nejnovějšího Přidat komentář
 • 18. 9. 2011 15:53
  tazatel
  Regulace pálení zahradního odpadu

  Dobrý den,rád bych se zeptal,zda by nebylo možné určit jasná pravidla pro pálení zahradního odpadu,tj. stanovit kdy se může pálit a pálit pouze v těchto termínech. Např. 2 hodiny v pátek večer,aby si odpad mohli spálit i chalupáři. Díky pár bezohledným a stále stejným občanům mnohdy není možné usušit prádlo,a kolikrát ani vyjít na zahradu. Myslím,že nejsem sám kdo by takové opatření uvítal. Děkuji.


 • 19. 9. 2011 19:36
  anon - Moderátor
  Regulace pálení zahradního odpadu

  Předám váš příspěvek k řešení zastupitelstvu obce a po jeho rozhodnutí výsledek určitě zveřejníme na našich webových stránkách.


 • 12. 10. 2011 21:02
  anon - Moderátor
  Ještě k pálení zahradního odpadu

  Vypalování porostu (též také zvané: plošné vypalování porostu) je zákonem zakázáno - jedná se především o podpálení suchého porostu (uschlé trávy) na loukách, v zahrádkách, v příkopech podél cest apod. - Pokud pálíte klestí z ořezaných stromů či klestí, není to tento případ.

  Obec Vlkaneč nemá obecně závaznou vyhlášku, která omezuje či zakazuje pálení klestí. Spalování v otevřených ohništích, zahradních krbech a otevřených grilovacích zařízeních je upraveno zákonem č. 86/2002 Sb., o ochraně ovzduší a to v § 3 odst. 5.(citace) : V otevřených ohništích, zahradních krbech nebo v otevřených grilovacích zařízeních lze spalovat jen dřevo, dřevěné uhlí, suché rostlinné materiály a plynná paliva určená výrobcem, přičemž uvedená paliva nebo materiály nesmějí být kontaminovány chemickými látkami.

  Je na každém z nás, aby při špatných rozptylových podmínkách, v nevhodnou dobu, případně po dohodě se sousedy spalování odložil a neobtěžoval kouřem a zápachem své okolí.


 • 22. 3. 2012 20:38
  Milan
  Pálení a hnojení.

  Je v obci Přibyslavice omezeno pálení listí a větví . Například na jaře při úklidu. Je dovoleno používat fekálie ze septiku ke hnojení stromů a záhonů.


 • 27. 3. 2012 20:55
  anon - Moderátor
  Pálení a hnojení

  Co se týká pálení klestí, řešili jsme tento problém v předchozím příspěvku a obecně se toto týká všech našich obcí.
  Pálení listí a hnojení fekáliemi (ne jejich čerpání), je otázka víceméně spadající do oblasti sousedských vztahů. I zde platí dříve uvedená citace: Je na každém z nás, aby ...... neobtěžoval kouřem a zápachem své okolí.
  Osobně se domnívám, že než listí pálit, je lepší jej kompostovat a rovněž "hnojení" stromů a záhonů fekáliemi obsahujícími různé saponáty a další chemické přípravky, není zrovna to pravé ořechové.


 • 6. 4. 2012 10:10
  Petr
  Kanalizace, odvoz nebezpečného odpadu.

  Dobrý den, prosím o informaci, zda bude obec Přibyslavice mít svojí kanalizaci. Ještě bych prosil o informaci, kdy bude svoz nebezpečného a železného odpadu jako jsou např.:staré pneumatiky,lednice,počítače,TV....Děkuji za odpověď.


 • 14. 4. 2012 14:22
  anon - Moderátor
  Kanalizace, odvoz nebezpečného odpadu

  V obci Přibyslavice zatím minimálně do roku 2020 není splašková kanalizace ve výhledu. Neznamená to, že se tento stav ještě nemůže změnit, ale v současné době je situace taková, jak bylo řečeno v úvodu.
  Co se týče odvozu nebezpečného odpadu, uskuteční se letos 18. června od 7.00 hodin. Jinak informace, týkající se odpadů, můžete sledovat na našem webu v levém postranním slouci menu v sekci Odpady. Zde naleznete i další informace související s touto problematikou.


 • 24. 5. 2012 1:45
  Josef Bukovský
  TV Čáslav

  Zajímá vás, co se děje v Čáslavi? Najděte si na internetu TV Čáslav! Zpravodajství o mikroregionu!


 • 3. 6. 2012 20:58
  johny
  pozvánka

  Dobrý den tímto bych vás chtěl pozvat na turnaj v malé kopané EUROVIA CUP 2012 v Jakubčovicích nad Odrou (okr. Nový jičín), který se koná ve dnech 6.-7.7. 2012. Více na www.futsal-sport.cz


 • 21. 9. 2012 9:21
  Petr
  Cena

  Dobrý den, mužete zdělit cenu, za kterou je k prodeji knihovna v Přibyslavicích. O tuto budovu se zajímají rómští obyvatelé.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů